Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 106 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Polyester Kondansatör

Kondansatör değeri değiştirilemeyen ve bu nedenle kapasitör sınıflamasında sabit kondansatör çeşitleri arasına giren kondansatörlerden biri de polyster kondansatörler olmaktadır. Bilindiği gibi sabit ve ayarlanabilir, türü ne olursa olsun tüm kondansatörlerde dielektrik yani yalıtkan bir madde kullanılmaktadır. Yalıtkan, elektrik akımı taşıyabilecek serbest elektronları bulunmayan, elektrik alanıyla kutuplanma özelliği olan ve elektrik iletkenliği ya sıfır ya da çok zayıf olan cisim veya maddeye verilen isimdir. Özdirençleri çok yüksek olan yalıtkan maddeler elektrik akımını ancak güçlükle geçirebilirler. Bu maddeler dieletrik özelliktedir. Pollester kapasitörlerde de bu dielektrik madde yani yalıtkan olarak polyester kullanılmıştır. Dolayısıyla üretiminde polyster kullanılan sabit kondansatörler polyester kondansatör adını alırlar.

 

Polyester Kondansatör Özellikleri

  • Bu tür sabit kondansatörlerde yalıtkan madde yani dieletrik madde olarak polyster kullanılır. Kapasitörlere üretiminde kullanılan polyester madde nedeniyle polyester kondansatör adı verilir.
  • Polyester kondansatör elektronik devrelerde kullanma amacıyla üretilen elektronik elemanlarıdır.
  • Bu kondansatörlerin görevi elektrik yüklerini kısa süreliğine depolamaya yardımcı olmaktır.
  • Polyester kondansatörlerin kullanım alanları reaktif güç kontrolü, elektrik yükü depolama, filtreleme ve gerilim gibi devrelerdir.
  • Polyester kondansatörlerin kapasite değerleri 220 pikofarad ila 0.33 pikofarad arasında değişiklik gösterebilir.
  • Bu sabit kapasitör çeşidinin çalışma voltajı 50 V ile 1500 V arasındadır. Yani bu değerler arasında bir V alan devrelerde polyester kondansatör kullanımı uygundur.
  • Polyester kondansatör fiyatları değişiklik göstermekle birlikte en uygun fiyatlı polyester kondansatörleri Arkotek Elektronikte bulmanız mümkündür.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.