Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

Röle Çeşitleri

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 946 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Bobin, kontak ve palet olmak üzere üç bölümden meydana gelen röle, elektromanyetik bir devre elemanıdır. Farklı röle çeşitleri bulunmakla birlikte tümünde bobin kısmı giriştir. Bu kısmın, kontak ve palet olarak adlandırılan diğer kısımlarla herhangi bir bağlantısı yoktur. 24 volt röle çeşitleri başka bir elektrik devresinin açılıp kapanmasını sağlayan göreve sahiptir.

24 V röle bir elektro mıknatıs tarafından kontrol edilir. Üzerinden akım geçen 12 V röle çeşitlerinin bobini üzerinde manyetik bir alan oluşur ve kontakları çeker. Bu şekilde röle kontakları yer değiştirir. Telekom, gaz dedektör devreleri, RF kontrollerinde, Infrared kontrollerde ve küçük hacimli devrelerde röleler tercih edilir. 5V, 9V, 12V, 24V, 48V ve 220V çalışma akımlarının kontrolünde kullanılan 12 volt röle, tekli ve çoklu çıkışlara sahip olabilir.

Farklı Alanlara Özel Röleler

Röleler geniş bir kullanım alanına sahip olmakla birlikte farklı özelliklere sahiptir. Kullanılacağı alan seçilirken rölenin özellikleri dikkate alınarak seçim yapılır. İlk dikkate alınan çalışacağı voltajdır; bunu sağlayacak olduğu maksimum akım, kontak yapısı, çıkış sayısı ve montaj şekli gibi kriterler izler. Ayrıca ortam koşulları, rölenin fiziksel boyutu ve çalışma hızı gibi daha birçok etken değerlendirilerek en doğru röle seçilir.

Hobi amaçlı yapılan devre çalışmalarında sıklıkla kullanılan mini röle oldukça yaygındır. Minyon röle modelleri, LED aydınlatmalarında sık sık tercih edilir. Rölelerin özellikleri birbirinden farklı olduğu için fiyatlarında da farklılıklar söz konusudur. 12 V röle fiyatları ve diğer röle fiyatlarını inceleyerek Arkotek üzerinden sipariş verebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.