Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 94 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Alüminyum Direnç

Elektronik bir devrede elektrik akımına karşı gösterilen zorluğa, yani bir iletkenden geçen elektron sayısı ile iletkenin bu geçişte gösterdiği zorluğa elektriksel direnç adı verilir. Bu elektriksel zorluğu sağlayabilmek için belli bir elektriksel büyüklükte üretilen devre elemanlarına ise resistör ya da direnç denir. Dirençlerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Karbon direnç bu elektrik elemanlarının en çok kullanılanları arasında baş sırada gelir. Ama son yıllarda alüminyumdan üreyen direnç çeşitleri sıklıkla tercih edilmektedir. 

Bir devre elemanı olan alüminyum direnç, tüm diğer direnç çeşitleri gibi sadece devredeki akıma karşı koymakla kalmaz aynı zamanda akım sınırlaması da yapar. Değerlerin sabit tutulması işlevini de üstlenen bu direnç çeşidi devredeki diğer elemanların çalışması için de gereklidir. Temelde devre elemanlarının yüksek akımdan zarar görmesinin engelleyen ve alüminyum direnç çeşitleri ısı enerjisi elde etmede de işlevseldir. Ayrıca alüminyum direnç çeşitleri yüksek watt kaldırabilir ve tolerans esnekliğine sahip elektronik ve elektrik devre elemanlarıdır. Yani taş direnç çeşitleri ile standart dirençlerden çok daha yüksek wattlarda alüminyum direnç kullanılabilir.

Alüminyum dirençler uygun maliyetli, diğer dayanıklı maddelere göre daha hafif ve kolay işlenebilir olduğu için avantajlıdır. Kolay bulunan bir materyal olan alüminyumdan üretilen bu dirençler aynı zamanda yüksek derecede elektrik iletkenliğini yoğun şekilde gösterirler. Ciddi avantajları bulunan alüminyum direnç çeşitlerini en uygun alüminyum direnç fiyatları sunan Arkotek Elektronik web adresinden edinebilir, hemen siparişinizi verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.