Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 3580 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

SMD Direnç 

Direnç çeşitlerinden biri olan SMD direnç, İngilizce Surface Mount Device kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş kısaltma adı ile bilinir. Türkçe karşılığı yüzeye monte edilebilen eleman anlamına gelen SMD dirençler ile etkin bir gerilim ve enerji sağlandığı için devre çok daha sağlıklı şekilde çalışabilir. SMD dirençler küçük boyutlara sahip yapıları gerekçesiyle az yer kaplarlar. Bu da bu direnç çeşidinin tercih sebebi olmasını sağlar. Devrelerin istenilen akım ve gerilimi yakalamasına olanak tanıyan SMD direnç çeşitleri minik boyutları sayesinde, her alete kolayca sığar ve bu yönüyle yaygın olarak birçok farklı cihaz üzerinde kullanılabilir. Bu cihazlardan en çok bilinenleri Notebook ve cep telefonlarının ana kartları olmaktadır.

SMD dirençlerin diğer direnç çeşitlerinden farkı montelenmesi ile ilgilidir. Bu dirençler yüzey montaj teknolojisi ile devre kartına direkt olarak bağlanır. Ayrıca bu dirençler diğerlerinden daha az maliyete sahiptirler.

Yeni nesil direnç de denilen SMD direnç ölçümü direnç üzerindeki numaralar kullanılarak yapılır. Bu rakamlar SMD direnç okuma uygulaması için gereklidir.

Yassı bir yapıda ve genellikle siyah ya da mavi renk olan SMD direnç çeşitleri özellikle son yıllarda sıkça kullanılmaktadır. Bu direnç çeşidi standart kılıf yapısıyla üretilir. Farklı elektronik sistemlerin ve elektrikle çalışan cihazların devrelerinde yer alan SMD dirençler diğer büyük boyutlu dirençler ile kıyaslandığında aynı performansın alındığı görülecektir.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.