Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 13 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Kablolar

Elektrik akımı iletmek amacıyla kullanılan ve üzeri yalıtkan madde ile kaplanmış iletken tele kablo denir. Kablolar, günümüzde en çok kullandığımız ürünler arasındadır. İletken olarak alüminyum ya da bakır teller kullanılır. Bu teller kablonun çeşidine göre bazen tek tek kullanılır bazen de çok ince teller bir araya getirilerek kullanılır. İnce teller genellikle örgü ile bir araya getirilir. Kullandığımız cihazların sayısı her geçen gün arttığı için yaşamımıza daha fazla kablo dahil oluyor. Tüm kablo çeşitleri seçeneklerine hakim olmak zordur, ancak günlük yaşamda sık sık kullanılan kablolar hakkında bilgi sahibi olmak faydalıdır. Arkotek Elektronik ile tüm iş süreçlerinizde kolaylık sağlayacak kablo seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Kablo Çeşitleri Nelerdir?

Dayanıklı Kablolar

Kabloların üzerinde bulunan yalıtkan madde, kabloyu dış faktörlerden korumaya yardımcı olur. Dış faktörler; su, nem, kimyasal etkiler ve hava koşullarıdır. Kabloları birden fazla şekilde sınıflandırmak mümkündür. Çünkü kendi içlerinde birçok çeşitleri vardır. Evlerde en çok kullanılan kablo çeşitleri bağlantı kablolarıdır. Ayarlanabilir Dupont Jumper Kablo kullanımı çok kolaydır. Jumper kabloların 3 farklı çeşidi vardır. Erkek-erkek, erkek-dişi ve dişi-dişi olarak adlandırılan kablolar farklı amaçlarla kullanılır. Breadboard kablosu, delikli bir kart görünümündedir. Pratik bir kullanımı vardır. Arkotek Elektronik markasının breadboard kablolarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Sitemizde gezinirken telefon plug ve kabloları kategorisine de göz atabilirsiniz. Teyp kablosu, otomobil sahibi olan kişilerin en fazla kullandığı kablodur. İhtiyacınız olan kabloyu web sitemizden sepete ekleyerek kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kaliteli Kablo Nasıl Anlaşılır?

Cihazlarda kullanılan kabloların kalitesi olması önemlidir. Çünkü bir kablo ile cihazınızı uzun süre kullanabilir veya kısa sürede kullanılmaz hale getirebilirsiniz. Sorun yaşamamak için kablo satın alırken kaliteli kablo tercih etmek gerekir. Kullanılacak kabloların kalitesini şu şekilde anlayabilirsiniz.

  • Kablonun üzerinde kablo tipi, üretim standardı, kesit bilgisi ve üretici firma bilgisi bulunmalıdır.
  • İletken yüzeyinde çizik ve çapaklanma olmamalıdır.
  • İletken yüzeyinde kararma bulunmamalıdır. Kararma, kablonun suya veya neme maruz kaldığını gösterir.
  • Kablonun dış yüzeyinde şişlik ve hava kabarcığı bulunmamalıdır.
  • Kablonun iletken direnci yüksek olmalıdır.
  • Kablonun izole malzemesi standartlara uygun olmalıdır.

Kaliteli kablo ve Dupont kablo için ürün seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Kablo Fiyatları

Kablo fiyatları incelenirken birbirinden farklı fiyatlara rastlanabilir. Bunun nedeni kablo fiyatlarını etkileyen birden fazla faktör bulunmasıdır. Kablonun markası, işlevi, genel özellikleri ve sınıfı fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Uzun ömürlü kullanım için kabloların katlanmaması ve kırılmamasına özen göstermek faydalı olur. Saklama koşullarına dikkat edilmesi önemlidir. Uzun kabloları dairesel şekilde sararak saklayabilirsiniz. Web sitemizde bulunan Marxlow kablo seçenekleri her bütçeye uygun fiyatlarla sunulur. Üretim standartlarına uygun ve kaliteli kablo ihtiyaçlarınızı web sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizde bulunan kablolar kaliteli olduğu için kaliteli bağlantılar yapmanıza yardımcı olurlar. İhtiyacınız olan kabloyu sitemizden hemen satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.