Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 7 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Osilatör Nedir?

Osilatör, elektronik devrelerde, sinüs kare, testere ve üçgen elektrik sinyallerini ileten elektronik düzeneğe verilen isimdir. Osilatörler, evlerde, okullarda, ofis ve endüstriyel çalışma alanlarında kullanılan, elektrik ve elektronik cihazların pek çoğunda görev alan devre elemanlarıdır.

Osilatör Ne İşe Yarar?

Osilatörler, elektronik devrelerde yer alan sinüs, kare, testere ve üçgen elektrik sinyallerini iletme görevi için kullanılmaktadır.

Osilatör Ürünlerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Osilatörler, kontrol sistemlerinde, televizyon, radyo, telsiz ve AM alıcı ve vericilerde, FM alıcı ve vericiler gibi sistemlerde, haberleşme ve otomasyon sistemlerinde, video oyunlarındaki ses üretme işlemlerinde kullanılmaktadır.

Osilatör Çeşitleri Nelerdir?

Pek çok elektronik cihaz içerisinde görev alan osilatörler farklı amaçlar için farklı çeşitlerle üretilmektedir. Osilatörler, oluşturdukları dalga yapısına, frekansına göre çeşitlik göstermektedir. Bunlar; sinüzoidal osilatörler, yani harmonik osilatörler ve sinüzoidal olmayan osilatörler, yani gevşeme osilatörler olarak iki seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu osilatör çeşitleri kare, dikdörtgen, üçgen ve testere dişi gibi şekillerle dalgalar üretirler. Bu şekillerle beraber çeşitlilik gösteren osilatörler

  • LC Amstrong Osilatör
  • Colpits Osilatör
  • Hartley Osilatör
  • RC Faz Kaymalı Osilatör
  • Wien Köprü Osilatör
  • Kristal Osilatör gibi çeşitler olarak üretilmektedirler.

Arkotek Elektronik, birbirinden farklı bu osilatör seçenekleri ile ihtiyacınız olan devre elemanlarını, sizlere sunmaktadır. Bu çeşitler içerisinde en çok kullanılan alıcı ve verici devre olan kristal osilatör nedir, bu osilatörlerin özellikleri, kullanım alanları nelerdir, bir göz atalım.

Kristal ve Kristal Osilatör Nedir?

Kristal osilatör nedir? sorusunu yanıtlamadan önce kristal ne işe yarar? Sorusunu cevaplandıralım. Kristaller, frekans kararlılığı için önemli olan maddelerdir. Raşel tuzu ve turmalin gibi çeşitleri mevcuttur. Kristal osilatör ise frekans kararlılığı en iyi olan osilatör çeşitlerindendir. Kristal osilatörlerin frekans değeri üzerinde mevcuttur. Alıcı verici devrelerinde, belli frekanslarda yayın yapabilmek için, genellikle, kristal osilatör kullanılmaktadır.

Kristal Osilaör Ne İçin Kullanılmaktadır?

Kristal osilatör ne işe yarar?: Kristal osilatör, alıcı ve verici devrelerde, frekans kararlılığını sağlamakta, yani elektrik akımını sabit tutmakta görevlidir. Bu frekans kararlılığı alıcı ve verici devrelerde yayın yapabilmek için oldukça önemli bir durumdur. Arkotek Elektronik çatısı altında, pek çok osilatör seçeneği gibi kristal osilatörlere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu seçenekler arasında 8MHz ya da 12MHz seramik kristal  osilatörler, 27MHz kristal, 27000MHz kristal ve osilatör çeşitleri gibi pek çok seçeneğe ulaşabilirsiniz. Kullanacağınız ve ihtiyacınız olan alan dahilinde Arkotek Elektrnik ile güvenli bir alışveriş gerçekleştirabilirsiniz.

Osilatör Fiyatları Nedir?

Osilatör fiyatları, dolar ve KDV hesaplamaları baz alınarak 5TL ile 50TL arasında değerlendirilmektedir. Oldukça makul fiyatlar, kolay ödeme seçeneği, güvenilir ürün kapasitesi ile siz de Arkotek Elektroniğin ürün yelpazesini değerlendirebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.