Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

AC-DC ve Servo Motorlar Modelleri

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem
28 BYJ-48 Redüktörlü Step Motor ve ULN2003A Step Motor Sürücü Kartı
USD 2,33 + KDV
75,15 TL KDV

AC-DC ve Servo Motorlar

Ac dc nedir’ sorusunun yanıtı elektronik işlerine ilgi duyanlar tarafından merak edilebilir. AC ve DC iki farklı akım türüdür. Alternatif akım yani AC, ileri-geri salınım yapan bir akım türüdür. Elektronik cihazlarda kullanılması uygun değildir. Doğru akım DC ise AC’nin dönüştürülmüş versiyonudur ve elektronik cihazlarda güvenle kullanılabilir. DC akımının mekanik enerjiye dönüştürülmesinde ise DC motorlar kullanılır. DC motorların farklı modelleri bulunur ve özellikleri birbirinden farklıdır.

DC Motor Modelleri

Servo Motor

Servo motorlar, herhangi bir mekanizmanın işleyişinin yolunda olup olmadığını denetler. Hata tespiti halinde yan bir geri besleme düzeneği sayesinde hatayı düzelten otomatik bir aygıttır. Robot teknolojisinde sıklıkla kullanılan servo motor sürücü ile birlikte çalışır. Servo motor fiyatları ise motorun özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Step Motor

Step motor, DC motorlardan birisi olmakla birlikte elektrik enerjisini fiziksel enerjiye dönüştürmek suretiyle çalışır. Fırçasız bir yapıya sahip olmasının yanı sıra tam dönüşünü eşit adımlara böler.

Redüktörlü Motorlar

Redüktürlü DC motor, robotlarda kullanılır; gövdesi içerisinde miller, dişli çarklar ve yataklar gibi sistemler bulunur. Redüktörlü motor içerisinde yer alan redüktörler hareket ve güç iletmek, dönme yönlerini elde etmek için kullanılır.

 

DC motor sürücü yardımıyla çalışır ve her motorun kendine has bazı özellikleri vardır. Bu nedenle DC motor fiyat noktasında değişken bir grafiğe sabittir. İstediğiniz özelliklere sahip olan motoru Arkotek üzerinden temin edebilirsiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.