Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

Maker ve Gömülü Sistemler 

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 149 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Gömülü Sistemler Nedir?

Komutları verebildiğiniz, işlem ve sonuçlarını komutlara göre tasarlayabileceğiniz maker robot tasarımlarında kullanılan ve robotik alanın en önemli parçalarından olan, gömülü sistemler kategorisinde yer alan modül ve parçalar için Arkotek Elektronik’in ürün kategorisini değerlendirebilirsiniz.

Bilgisayarın, kendisini kontrol eden, komutları almasını ve uygulamasını sağlayan cihaz tarafından içerdiği özel amaçlı sisteme gömülü sistem adı verilmektedir. Bu sistemler, diğer sistemlerden farklı olarak, kendisi için özel olarak ve önceden tanımlanmış görevleri yerine getirmek üzere modellenmiştir.

Otomatlar, oyuncaklar, mobil ve tıbbi cihazlar, endüstriyel makineler gibi pek çok cihaz ve ürün yapısında gömülü sistem tasarımından faydalanılmaktadır. Gömülü sistemler, iki ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar: donanım ve yazılımdır. Çekirdeğini ise mikro işlemciler ya da mikro denetleyiciler oluşturmaktadır. Son dönem teknolojik ve elektronik ürünlerin pek çoğunda mikro denetleyiciler pek çok seçenekle çeşitlendirilmiştir: wifi modülü, bluetooth modül, amplifier board modüle gibi mikro denetleyiciler özellikleri itibari ile kullanım alanına ve işleyiş özelliklerine göre cihazlarda tercih edilen seçeneklerdir.

Arkotek Elektronik, hazır devreler, arduino modülleri, kablosuz iletişim ürünleri gibi pek çok devre elemanlarında olduğu gömülü sistem ve mikro denetleyici seçenekleri ile de kullanacağınız alana ve işleyişe göre tercih edeceğiniz, ihtiyacınız olan mdül ve pek çok parçayı kolaylıkla temin edebileceğiniz adres olarak belirmektedir.

Wifi Modülü Nedir?

Wifi modülü, wifi ağınıza herhangi bir mikrodenetleyici erişimini verebilen, kendi kendine yetebilen parçalardır. Esp8266 wifi modülleri, bir uygulamayı barındırabilir, başka bir uygulama içerisinden tüm wifi ağ işlevlerini kaldırabilir niteliğe sahiptir.

Bu modül işlevsel açıdan hayatımızın pek çok noktasında kullanılmaktadır. İnternete kolay ve hızlı erişimin anahtarı wifi modüllerinden, gündelik hayatta kullanılan pek çok cihazda faydalanılmaktadır. Çamaşır ve bulaşık makinesi gibi akıllı ev aletlerinde, endüstriyel kablosuz, kontrol ünitelerinde, bebek kameralarında, sensör ağları ve bileklik, saat gibi giyilebilir elektronik ürünlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Arkotek Elektronik ile temin edebileceğiniz bu modüllerden olan, Esp 8266 Esp 12 E ya da ekonomik kullanım sağlayan Esp 01, Esp 07 seçenekleri tercih edebileceğiniz ürünler arsındadır.

Mikro Kontrol Elemanı Bluetooth Modülü Nedir?

Kablosuz ve seri haberleşme imkânı sağlayan, sabit veya taşınabilir cihazlar arsında veri aktarımını sağlayan ve kontrol eden, kişisel alan ağı kurmaya yarayan kablosuz bağlantı modülleridir. Bluetooth modülü, açık alanda 10 metre büyüklüğünde bir haberleşme imkânına sahiptir. Üzerinde yer alan pinler kolay kullanım imkânı sağlayan ayrıntılardır. HC05 ya da HC06 bluetooth modülleri, Arkotek Elektronikle temin edebileceğiniz ve performansı ile memnun kalabileceğiniz seçenekler arasındadır.

Tek Başına Çalışan Arduino Modülleri Nelerdir?

Tek başına çalışabilen, bağlantı sağlayan bir diğer ürün de arduino kartlarıdır. Elektronik projeleri için tercih edilen arduino bir elektrnik geliştirme kartıdır. Arduino röle kartı sayesinde, elektronik kompenentler, sensör ve modüllerle kurulan elektronik devreler, projeler geliştirilebilir. Uzaktan kumandalı araçlar, giyilebilir teknoloji ürünleri, robotik dronelerda da arduinolardan faydalanılmaktadır.

Elektronik sinyalleri arttırmak için kullanılan amplifier board module, AM8610 2X15w, PAM 8403 2X3w amplifier modülü Arkotek Elektronik arduino ürün seçeneklerinden birkaçıdır.  

Bu modüller arasında yüksek hassasiyet düşük güç tüketimi ile radyo modülü,  sensör modülü gibi pek çok arduino modülleri için siz de Arkotek Elektroniğin ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.