Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

Sensör Çeşitleri

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 97 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Sensör, ortamda meydana gelen olayları ve değişiklikleri tespit etmek için kullanılır. Tespit edilen bilgiler diğer elektronik cihazlara (çoğu zaman bilgisayar işlemcisi) aktarır. Bu gün üretilen ve akıllı olarak isimlendirilen teknolojilerin hemen hepsinde sensörden yararlanılır. Sensörler kullanım alanına göre özelleşir farklı özelliklere sahiptir. 

Sıcaklık Sensörü

Sıcaklık sensörü, bir nesne ya da sistem tarafından üretilen ısının miktarını ölçer. Oldukça hassas yapılıdırlar ve üretim alanlarında istenilen derecenin yakalanması için sıklıkla tercih edilirler. Yaygın şekilde kullanılan bu cihazlar; sıcaklığı ölçmek, belirlemek ve kontrol altında tutmak için yardımcıdır.

Mesafe Sensörü

Mesafe sensörü, fiziksel temas gerekmeksizin bir nesnenin mesafesini belirlemek için kullanılan işlevsel bir araçtır.

Ultrasonik Sensör

Ultrasonik sensör, ultrasonik ses dalgalarını hedef nesneye gönderme prensibiyle çalışır. Yansıyan dalgaları da elektrik sinyallerine dönüştürür. Ultrasonik mesafe sensörü tarafından yayılan ses dalgaları, insanların algılayabileceği sesten çok daha hızlı hareket eder. Ultrasonik sensörler, otomobillerin kendi kendini park etmesi için geliştirilen teknolojilerde kullanılır. Bunun yanı sıra çarpışma engelleyici güvenlik sistemlerinde, üretim sistemlerinde ve robotik engel algılama sistemlerinde de rol oynar.

Alanına Özel Sensörler

Sensörler temelde aynı amaca hizmet etmekle birlikte farklı alanlara özel olarak üretilirler. Sensör çeşitleri kullanım alanına bağlı olarak tercih edilmelidir. Çeşitli markalar tarafından üretilen sensör modelleri farklı özellikleri bünyesinde barındırabilir. Sensör fiyatları ise sensörün özellikleri, hangi amaca hizmet ettiği gibi faktörlere bağlı olarak değişir.

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.