Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

Entegre Komponent Devre

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 9537 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Entegre Devreler

Elektronik pazarın vazgeçilmezi entegreler için Arkotek Elektronik’in ürün koleksiyonunu inceleyebilir, bu koleksiyonda yer alan elektronik entegrelerle çok daha hızlı işlemciler, çok daha pratik kullanıma sahip ürünler tasarlayabilirsiniz.

Entegre Ne Demek?

Entegre, kelime anlamı olarak, farklı parçaların bir araya getirilerek oluşturduğu bileşenleri ifade etmektedir. Yaşamın pek çok alanında faydalanılan entegre kavramı, pek çok sektörde varlığını sürdüren bir kavramdır. Özellikle elektronik sanayi alanında kullanılan entegre kavramı ise,  değişik birimlerin bir araya getirilerek oluşturduğu tümleşik parçaları, bileşenleri ifade etmektedir.

Elektronik Entegre Nedir?

Elektronik entegreler ya da elektronik devreler, ses amfisi, mikrokontrolcüler, motor sürücü gibi çok sayıda devre elemanını tek bir çekirdekte toplayan eleman grubudur.

Elektronik sanayinin vazgeçilmez parçalarından olan entegre elektronik parçalar, elektronik mekanizmaların çalışması için gerekli olan, farklı elektronik parçaların bir araya getirildiği mekanizmaları temsil etmektedir. Bilgisayar, dijital ekran, araba gibi gündelik yaşamda aktif olarak kullanılan araç ve gereçler için tasarlanan bu yapı bileşenlerine ise elektronik entegre adı verilmektedir. Yonga olarak da adlandırılan bu devreler, silikondan yapılmış yarı iletken maddeler ile tasarlanan ve metal levha üzerine yerleştirilen devrelerdir. Bu yongalar farklı bacak sayılarına sahiptir ve her bacak bir işlemci olarak görev almaktadır.

Entegre Kullanım Alanları Nelerdir?

Entegreler hayatın pek çok alanında faydalanılan parçalardır. Düşük maliyetleri sayesinde özellikle elektronik sanayi sektöründe sıklıkla kullanılan entegrelerden, başta bilgisayar olmak üzere pek çok üründe faydalanılmaktadır. Arabalar, fotoğraf makineleri, yükselticiler zamanlayıcılar gibi daha pek çok sayılabilecek araç gereçler ve elektronik sanayi pazarında kullanılmaktadır. Farklı oluşumlarına göre çeşitli seçenekler sunan entegreler için Arkotek Elektronik’in, entegrasyon ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

Entegre Çeşitleri Nelerdir?

Entegreler sahip oldukları transistör tipine göre TTL entegreler ve CMOS entegreler olarak iki gruba ayrılmaktadır. TTL entegrelerde BJT tipi transistörler bulunurken, CMOS entegrelerde MOSFET tipi transistörler bulunmaktadır. Günümüz elektronik dünyasında ise enerji verimliliği ve hızları sebebiyle, işlemcilerin üretiminde daha çok CMOS entegreler kullanılmaktadır.

Aktif ve pasif cihazların bir arada bulunduğu bu devreler farklı alanlar için farklı modeller olarak üretilmektedir. Bu bağlamda ihtiyaç duyduğunuz tüm modeller için Arkotek Elektroniğin ürün satış sayfasını inceleyebilirsiniz.

Arkotek Elektronik Entegre Modelleri Nelerdir?

Arkotek Elektronik, kendi markasıyla beraber farklı pek çok güvenilir markanın kompenant satışını üstlenen, güvenilir alışveriş noktalarından biri olarak bilinmektedir. Arkotek’te, entegrelerin orijinal listesi ile beraber, güvenilir entegre muadil listesi ile de ihtiyaçlarınız ve kullanım alanlarınıza dair pek çok seçeneği bulabilirsiniz.  Örneğin, 4017 devre, Led uygulamalarında tercih edilen 10 adet çıkış sayısı ile tercih edilirken, hbi elektrniklerinde 555 entegresi ideal olandır. Bununla beraber, Arkotek’te 7563 A ve H serileri, BF 859 devreleri, TP 65160 entegre devreler gibi pek çok alanda kullanabileceğiniz elektronik devreleri kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Entegre Fiyat Aralığı Neye Göre Belirlenir?

Entegre devreler, kullanılacak alan ve amaç doğrultusunda, içeriği ve modelleri dikkate alınarak,  fiyatlandırılmaktadır. Arkotek Elektronik, Component fiyatları da bu kriterlerle sınırlandırılmaktadır. Elektronik alanda kullanılacak olan pek çok parçayı tek çatı altında toplayan ve ekonomik alışveriş imkânı sunan entegrasyon malzemeleri için siz de Arkotek Elektronik’i tercih edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.