Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

Güç Ürünleri

 

 

 

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 51 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Teknolojinin hızla geliştiği süreçte insan hayatına dâhil olan teknolojik ürün sayısı da önemli ölçüde artmıştır. Elektromekanik ya da dijital cihazların çalışması için güç kaynağı gerekir. Prizlerden gelen akım çoğu zaman alternatiftir(AC). Alternatif akım son derece dengesizdir; bu durum elektronik cihazlar için risk teşkil eder.

Alternatif akımın DC’ye (doğru akım) dönüştürülmesi söz konusu riski ortadan kaldırır. Böylelikle elektronik cihazlar kusursuz bir şekilde çalışabilir. AC’nin DC’ye dönüştürülmesinde güç ürünleri kullanılır. En sık kullanılan 24 V ayarlı güç kaynağı modelleridir. Bunun dışında 12 V ayarlı güç kaynağı modellerine de sık sık rastlanır. Ayarlanabilir güç kaynağı fiyatları cihazın özelliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Kullanışlı Güç Ürünleri

Alternatif akımda iki yönlü yani ileri ve geri yönlü akım bulunurken doğru akım tek yönlüdür. AC’nin DC’ye dönüştürülmesinde kullanılan iki tip güç kaynağı vardır. Bunlardan ilki ayarlanabilir güç kaynakları diğeri ise priz adaptörleridir. Laboratuvar ya da atölyelerde genellikle ayarlı güç ürünleri tercih edilirken evlerde ise priz tipi adaptör modelleri tercih edilir. Bunların dışında şebeke elektriğini doğru akıma dönüştüren güç kaynakları da bulunur.

Ayarlanabilir güç kaynakları elektronik cihazların düzgün ve tam performans şeklinde çalışması için elzemdir. Ürüne ve özelliklerine göre fiyatları değişse de her bütçeye uygun güç kaynağı bulmak mümkündür. Siz de evinizde ya da atölyenizde kullanmak istediğiniz güç kaynağını uygun fiyatla Arkotek sitesi üzerinden sipariş edebilirsiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.