Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Şerit Led Çeşitleri

Aydınlatmayı daha tasarruflu bir hale getiren şerit Led ışık kaynaklarından biridir. Kızıl ötesi Led, RGB yani renkli Led, Power Led, Smd Led ve Cob Ledler gibi bir led çeşidi olan şerit Ledler adlarından da anlaşılacağı gibi uzun bir şerit biçiminde dizayn edilirler.

İletken ince ve uzun bir devre şeridi olan bu Led çeşidinin farklı tipleri bulunur.  Şerit led çeşitleri kullanım alanlarına göre iç mekan led ve dış mekan led olarak sınıflandırılabilir. Dış mekan şerit led ismi verilen silikonlu şerit ledler kapalı alanların dışında oldukça işlevseldirler. Bu ledler yağmur ve toz gibi dış etkenlere dayanacak şekilde üretilirler. İç mekan şerit led tipi ise silikonsuz yapıdadır. Bu tip şerit led aydınlatma kapalı alanlarda kullanılmak üzere dizayn edildiği için suya ve neme maruz bırakılmamalıdır. Her iki şerit led çeşidinin bir metresi üzerinde 30 ila 60 çip led, yani ışık gözü bulunur.

Yaygın olarak tercih edilen sarı ya da beyaz şerit led çeşitlerinin yanında pek çok renk seçeneğini sunan RGB şerti ledler de mevcut. Bu renkli ledler ışık efekti yaratmak için kullanılıyor ve kumandaya bağlanarak kontrol edilebiliyor.

Şerit led lamba ya da uzun led adlarıyla da bilinen şerit ledler beton, ahşap, alçıpan, metal, seramik ve cam malzemeden elde edilen tüm yüzeylere özel bantlar ile uygulanabiliyor. Bu sayede şerit led aydınlatmalar tavanların içine gizli aydınlatma biçiminde yerleştirilebileceği gibi mobilyalara, vitrinlere, duvarlara ve istediğiniz her yere rahatça monte edilebiliyor.  

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.