Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 76 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem
DB105 Köprü Diyot DIODE BRIDGE 1A 600V
USD 0,19 + KDV
6,13 TL KDV
KBPC5010 Köprü Diyot DIODE BRIDGE 50A 1000V
USD 1,05 + KDV
33,92 TL KDV
KBPC3510 Köprü DIODE BRIDGE 35A 1000V METAL CASE
USD 0,80 + KDV
25,84 TL KDV
KBU10M CURRENT 10.0 Amperes VOLTAGE 50to 1000Volts
USD 0,39 + KDV
12,60 TL KDV
KBPC610 6A 1000V Tel Bacak SINGLE PHASE SILICON BRIDGE RECTIFIER
USD 0,43 + KDV
13,79 TL KDV

Köprü Diyot 

Akım doğrultucu olarak da bilinen diyot sadece bir tek yöne akım geçiren devre elemanına denir. Köprü diyot ise alternatif gerilimi doğru gerilime dönüştüren elektrik elemanlarına verilen isimdir. İnşaat sektöründe sıklıkla kullanılan köprü diyotlar alternatif akımı doğru akıma dönüştürmenin en az maliyetli ve en hızlı yolunu sunarlar.

 

Köprü Diyot Çeşitleri

Köprü diyot devreleri dört diyot ile bir yükleniciden meydana gelir. Ayrıca iki diyottan oluşan köprü diyot çeşitleri de mevcuttur.

 

İki Diyotlu Köprü Diyotlar

Üç bacaklı bir yapıya sahip olan iki diyotlu köprü diyotların kullanım alanları orta uçlu trafolu tam dalga doğrultmaç devrelerinin yapımıdır. Bu köprü diyot çeşidinin iki yandaki bacaklarına alternatif akım uygulandığında ortadaki bacaktan doğru akım çıkışı alınır. Bu diyotlar dört diyotlu köprü diyotlara göre daha az tercih edilmektedir.

 

Dört Diyotlu Köprü Diyotlar

Dört tane doğrultmaç içeren ve dört bacağı bulunan köprü diyot çeşitleri dört diyotlu köprü diyotlar şeklinde isimlendirilir. Gövdeleri üzerinde ~ işareti bulunan bacaklar alternatif akım giriş uçlarıdır. Dört diyotlu köprü diyotun gövdelerinde – ve + işareti bulunan bacakları ise doğru akım çıkışının gerçekleştiği kısımlardır.

Arkotek Elektronik’ten köprü diyot fiyatları ile ilgili bilgi edinebilir ve ihtiyaç duyduğunuz köprü diyot çeşidini satın alabilirsiniz.

 

Köprü Diyot Ölçümü Nasıl Yapılır?

Köprü diyot ölçümü akım, gerilim, direnç ve kısa devre ölçümü yapabilen avometre adındaki elektronik cihazlar ile yapılabilir. Bu ölçüm sırasında avometrenin uçları köprü diyot çeşitlerinin alternatif akım uygulanan uçlarına temas ettirilmelidir. Böylece ölçüm mümkün olmaktadır.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.