Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 385 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Regülatör Nedir?

Elektrik voltajını düzenlemek için kullanılan cihazlara regülatör denilmektedir. Elektrik şebekelerinde, akımı düzenlemek için voltaj düzenleyici olarak regülatörlerden faydalanılmaktadır.

Voltaj Regülatörü Nedir?

Regülatör bir çeşit elektrik akımı düzenleyicileridir. Voltaj Regülatörü ise giren voltaj değerini istenilen, yani olması gereken voltaj değerine dönüştüren bir devre elemanıdır. Voltaj regülatörü devresi, sabit voltaj seviyesini, otomatik olarak korumak için tasarlanmış sistemlerdir. Voltaj regülatörleri, elektrikli cihazları düşük ve yüksek gerilim elektrik akımından, korumak için kullanılır.

Voltaj Regülatörleri Kullanım Alanları Nerelerdir?

Regülatörler gerek sanayide, gerekse ev, okul ve ofislerde kullanılan pek çok elektrikli cihazın, daha sağlıklı ve doğru akımla çalışması için ihtiyaç duyulan entegrelerdir. Sanayilerde kullanılan CNC tezgâhlarda, fabrikalardaki motor sürücülerinde, ofislerde kullanılan bilgisayarlarda, hastanede kullanılan tüm elektrikli cihazlarda, evlerdeki elektrik akımlı cihazlarda, kullanım esnasında elektrik akımı yüksek, düşük ya da dalgalı geliyorsa, gerilim regülatörü kullanılması gerekmektedir.

Voltaj Regülatörlerini Özellikleri Nelerdir?

Elektrik akımını düzenleyen voltaj regülatörleri, ister ofis ister ev içerisinde yer alan elektrikli cihazlar için kullanılsın, cihazların zarar görmesini engelleyici bir görev üstlenmektedir. Regülatörler, gerilimi olması gereken seviyeye getirerek, cihazların sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır.

Voltaj Regülatörü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Regülatör alımı yapmadan önce, hangi alanda kullanılacağı belirlenmeli ve kullanılacak olan cihazların toplam gücü hesaplanmalıdır.
  • Voltajı düşürmek mi yükseltmek mi yoksa sabit tutmak mı gerektiğini bilmelidir. Kullanılacak yerin voltaj özellikleri belirlenmelidir.
  • Gün içerisinde kullanılan elektriğin dağılımı belirlenmelidir.
  • Giriş gerilim aralığı, voltaj değeri geniş olmalıdır.

Arkotek Elektronik, sanayi ya da ev tipi regülatör olmak üzere farklı alanlarda tercih edebileceğiniz regülatör seçenekleri ile sizlere güvenli alışveriş fırsatı sunmaktadır.

Voltaj Regülatör Çeşitleri Nelerdir?

Voltaj regülatörleri, iki çeşit olarak belirmektedir. Bunlar;

  • Servo voltaj regülatörleri
  • Statik voltaj regülatörleri

Servo regülatörler, daha büyük yapıda ve statik regülatöre göre düzeltmesi daha azdır. Ancak statik regülatöre göre daha basit ve kolay kullanıma sahip ve ekonomik bir maliyet sunmaktadır. Bu sebeple serv regülatörler daha çok tercih edilmektedir.

Voltaj Regülatörü Nereden Alınır?

Elektrik akımını dengeleyen, ve düzenleyen voltaj regülatörü alışverişinde, hem uygun regülatör fiyatları, hem ürün seçeneği hem de güvenilir marka tercihleri için Arkotek Elektronik’i güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir adres olarak değerlendirebilirsiniz.

Voltaj Regülatör Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Regülatör fiyatları neye göre belirlenmektedir? Voltaj regülatörleri farklı güçlere ve farklı kullanım alanlarına sahip entegrelerdir. Dolayısıyla akımı dengelemek, düşürmek ya da yükseltmek için tercih edilen elektrik yükseltici fiyatları, regülatörün gücüne göre belirlenmektedir. Arkotek Elektronik’te farklı güçlerde kullanıma uygun olan yükseltici fiyatları, kullanım alanı, gücü ve marka seçeneklerine göre oldukça makul değerlerle satışa sunulmaktadır. Sanayi tipi ya da ev tipi regülatör fiyatları ile hem bütçenize uygun hem de performansı güçlü entegrelere sahip olabilirsiniz.

Arkotek Elektronik Voltaj Regülatör Seçenekleri Nelerdir?

Texas Instruments, ST, NSC, Arkotek Elektronik, AMS gibi, farklı markalara ait voltaj regülatörleri Arkotek Elektronik ile temin edebilirsiniz. Bu regülatörler arsında Sı3152V, Ams1117, LM2575T, MA1050, TLE4270 gibi farklı pek çok seçenek uygun kullanım alanları için cazip fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.