Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 238 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Elektrolitik Kondansatör

İki metal tabaka arasına bir yalıtkan malzemenin koyulması ile meydana getirilen kondansatörler, elektronların kutuplanıp mevcut elektrik enerjisini elektrik alanın içerisinde depolayabilme özelliğine sahip temel elektronik devre elemanlarıdırlar. İcat edildiği 18. yüzyıldan bu yana teknolojik gelişmelere ayak uydurularak sürekli geliştirilen kondansatörler günümüzde elektrik ve elektroniğin vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadır. Kondansatörlerin sabit değerli ve ayarlanabilir yani değişken kondansatörler biçiminde çeşitleri bulunmaktadır.

Ayarlı ya da değişken adlarını alan kondansatörler değeri kullanıcı tarafından değiştirilebilen kapasitörlerdir. Bu tip kapasitörlerin yanında kondansatör değeri üretilirken belirlenen ve kullanıcı tarafından sonradan değiştirilemeyen kapasitörlere sabit kondansatör denmektedir.

Sabit kondansatör çeşitleri elde edildikleri maddeye göre sınıflandırılırlar.  Bunlar tantal, plastik, kâğıt, mika, mika kağıtlı, seramik, trimer, plastik film, SMD, polyester ve süper kondansatörlerdir. Sabit kondansatör sınıfına giren bir diğer kondansatör ya da kullanılan diğer ismi ile capasitor elektrolitik kondansatör olmaktadır.

Elektrolit kondansatör ya da elektrolit kapasitör adlarıyla da bilinen elektrolitik kondansatörler polariza tipte yani kutuplu kondansatörlerdir. Elektrolit ya da elektrolitik kondansatör silindirik bir yapıya sahiptir. Düşük frekans işlerinde kullanılan bu kapasitörler güç kaynağı devreleri ile ses devrelerinde ayırma işlevini üstlenirler. Elektrolit kapasitör SMD devre kartlarının yüzeylerine ya da devre kartında bulunan deliklere monte edilebilecek farklı çeşitlere sahiptir.

Elektrolitik kondansatör çeşitleri ile capacitor fiyat bilgilerine erişebileceğiniz Arkotek Eletronik’te ayarlanabilir ve sabit kondansatörlere de ulaşabilir, siparişinizi hemen verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.