Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 45 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Seramik Kondansatör

Elektrik yükü depolamaya yarayan ve teknolojik gelişmelere paralel olarak günümüzde elektronik devrelerde sıklıkla kullanılan bir eleman olan kondansatörler ayarlanabilir ve sabit olmak üzere iki sınıfa ayrılır. Değeri üretilirken belirlenen ve bu değer kullanıcılar tarafından değiştirilemeyen sabit kondansatörlerden biri olan seramik kapasitör de bu kondansatörlerden biridir.

Elektronların kutuplanması sonucu elektronik devrelerde elektrik enerjisini elektrik kısmı içinde depolama işlevini gerçekleştiren seramik kondansatör çeşitleri dielektrik maddesine göre isimlendirilmiştir. Bilindiği üzere tüm capacitor çeşitleri iki metal arasına yerleştirilen bir yalıtkan maddeden oluşmaktadır. Mercimek kondansatör adı ile de bilinen seramik kondansatörlerin üretiminde söz konusu iki metal arasında yalıtkan madde olarak seramik kullanılır. Mercimek kondansatör ya da seramik kondansatör çeşitlerinde kullanılan bu seramik malzeme titanat, baryum ile titanyum dioksit maddelerinden biri olabilir. Bu capacitorler yüksek frekansa sahip devre uygulamalarında çalışabilecek hassasiyette üretilmeleri ile bilinirler. Kutupsuz olarak üretilen seramik kondansatörlere mercimek kondansatör de denmesinin nedeni disk biçiminde olup şeklen mercimeğe benzemeleridir. Mercimek kondansatörlerin kapasite değerleri düşüktür. Ayrıca bu kapasitörlerin toleransı %20 civarında seyreder. Yoğunlukla ses devrelerinde işlev gören seramik yalıtkana sahip kondansatör fiyat konusunda avantajlı ve güvenilir elektronik elemanlarıdır.

Sabit ve ayarlanabilir tüm kondansatör çeşitleri fiyat bilgisine erişmek ve kondansatör satın alma işlemini sorunsuz şekilde ve hızlıca yapmak için Arkotek Elektronik’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.