Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

Ses Cihaz Modelleri ve Fiyatları

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 5 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Ses Cihazları

Direnç, diyot, transistör, mosfet gibi elektronik devre elemanlarının bir paket haline getirilmesiyle oluşan devrelere, entegre devre adı verilmektedir. Entegre devreler, günlük hayatta kullanılan pek çk cihaz içerisinde kullanılmaktadır. Bunlardan ilk akla gelen telefonlar, bilgisayarlar ve tabletlerdir. Bu cihazlarda en çk kullanılan entegre devreler ise ses entegreleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ses entegreleri, farklı özelliklere sahip ses cihazları olarak bilinmektedir ve kaliteli ses kaydı almak, çıkış sağlamak için kullanılırlar.

Ses Cihazları Nelerdir?

Hoparlörler, mikrofonlar gibi ses cihazları, ses alma cihazı,  ses kayıt sistemi gibi sesi kaydetme alma, çıkışını sağlama etkileşimlerinde kullanılan cihazlardır ve buzzer olan piezo buzzer ve ses indikatörü olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, buzzer, piezo buzer ve ses indikatörü nedir?

Buzzer Nedir?

Buzzer, ses iletişimi için kullanılan, ses üreten bir cihazdır. Bu cihaz, endüstri sektöründe, gerekli olduğunda uğultu sesi, bip sesi veya gürültü sesi çıkarmaktadır. Buzzerlar, verilen voltajın değerine göre farklı sesler çıkarmaktadır. Çıkarılan her ses kendine ait bir frekans değeri ile çalışmaktadır ve genellikle 2 ila 4 volt arasında bir gerilimle çalışmaktadırlar.

Buzzerlar, manyetik, elektromekanik, mekanik ve piezo buzzer gibi çeşitlere sahiptir.

Piezo Buzzer Nedir?

Buzzerlar içerisinde en popüler olanı piezo buzzerlardır. Maliyeti düşük, performansı ise yüksektir. Elektrik akımına göre farklı tepkiler verebilirler. Bu özelliği ile farklı dönemlerde farklı ses özelliği ile farklı ses tonları çıkarabilir. Piezo Buzzer’lar,  ses çıkışları ve girişleri, kayıtlarını ses indikatörleri gibi parçalarla ölçmektedir.

İndikatör ve Ses İndikatörü Nedir?

Elektrik sinyallerini görebileceğimiz, anlayabileceğimiz görsellere dönüştüren,  ölçme ve ölçüm göstergelerine indikatör denilmektedir. Ses indikatörleri ise ses giriş ve çıkışlarını, yüksekliklerini gösteren indikatörlerdir. İhtiyacınız olan bu önemli parçaları temin edebilmek için Arkotek Elektronik gibi güvenilir ve uygun fiyatrlı alışveriş nktalarından temin edebilirsiniz. Arktek elektrnik uygun ödeme seçenekleri ile kaliteli ses kaydı alabileceğiniz piozze buzzer ve ses giriş-çıkışlarını, derecelerini algılayan ses indikatörleri ile ihtiyacınız olan entegre ve devreleri sizlere sunmaktadır.

Siz de ihtiyacınız olan hoparlör, mikrofon gibi ses cihazları ve ses entegreleri tedarikleriniz için Arkotek Elektronik’in uygun ses cihazı fiyatları ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.