Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 309 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Konvertör Çeşitleri

“Konvertör ve invertör nedir, hangi amaçla kullanılır, çeşitleri nelerdir ve güvenilir alışveriş kaynağı neresidir?” gibi pek çok sorunun yanıtı vereceğimiz bu yazı, cihazlarınız için gerekli olan devre elemanları alışverişinizde, tercihlerinize yön verecektir. Bu yazı sonrasında, performansı, fiyatlandırmaları ve aradığını bulabilme imkânı ile Arkotek Elektronik’in ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Konvertör ve İnvertör Nedir?

Konvertör ve invertörlerin her ikisi de elektronik cihazlar içerisinde bulunan akım ve gerilimleri, elektronik cihazların kullanımı sırasında gerek duyulan akıma dönüştürebilecek olan akım dönüştürücülere verilen isimdir. Bu dönüştürücüler, AC DC çevirme ve DC AC çevirme olarak farklı dönüştürücüleri kapsamaktadır.

İvertörler; DC kaynaklı gerilimi AC kaynaklı gerileme çevirme görevini üstlenerek, DC AC dönüştürücü devresi olarak görev yapmaktadır. İnvertörler sadece DC AC dönüştürücüler olarak görev üstlenmektedirler.

Konvertörler, diğer bir adı ile dönüştürücüler, elektronik eşyalar için oldukça büyük bir öneme sahip parçalardır. Konvertörler, AC/AC, DC/DC ve AC DC dönüştürücü olarak görev yaparlar. AC DC dönüştürücü devresi olan konvertörler için Arkotek Elektronik’in sunduğu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Elektrik enerjilerini,  farklı akımlara dönüştürücü en önemli parçalardan olan konvertör ve invertör modelleri Arkotek güvencesi ile sizlere sunulmaktadır

İnertör ve Konvertör Ürünleri Nerelerde Kullanılır?

Günlük hayatta pratik yaşam imkânı sağlayan pek çok cihazda, invertör ve konvertör akım kullanılmaktadır. Buzdolabı, kompresör, çamaşır makinesi gibi cihazlar invertör akım ile çalıştırılmaktadır. Konvertörler ise çok daha yüksek performans gerektiren cihazlar için kullanılmaktadır. Yük taşıma asansörleri, maden ocağı çekicileri, elektrikli otomobiller, çatal kaldırıcı gibi yüksek enerjiye ihtiyaç duyan araçlarda kullanılmaktadır. Arkotek Elektrnik AC ve DC dönüştürücü devre seçenekleri ile pek çok sektörün ihtiyaç duyduğu dönüştürücüleri satışa sunmaktadır. Lnk623dg, Viper06xs, Tny255pn gibi konvektörler için Arkotek Elektronik’i tercih edebilirsiniz.

AC Dönüştürücü ve DC Dönüştürücü Neyi İfade Etmektedir?

AC simgesi, alternatif akımı, yani yön değiştirebilen akımı temsil etmektedir. DC ise doğru akımı yansıtmaktadır. Evlerimizde kullandığımız akım alternatif akım yani AC akımdır.  Elektrikli cihazlara ve araçlara gelen akım AC yani, alternatif olarak gelir ve kullanım sırasında gerek duyulan gerilime dönüştürülür. DC akım ise elektrik yüklerinin, yüksekten alçak potansiyele doğru akmasıdır. Bununla beraber, DC, yani doğru akım kaynağındaki gerilimi yükselten, bu akımı, sabit ya da değişken frekanslı olan AC gerilimine dönüştüren elektronik devrelere DC AC çevirici devresi denilmektedir.

Hem AC DC dönüştürücüler hem de DC AC dönüştürücüler için, Arkotek Elektronik’in ürün kataloğunu değerlendirebilirsiniz.

Arkotek Elektronik Dönüştürücü Modelleri Nelerdir?

Arkotek’te kullanım alanına,  kapasitesine göre fiyatlandırılan ve dolar bazında yapılan fiyatlandırmalar ile satışa sunulan dönüştürücüler, Power integrations, ST, İnfineon, Arkotek Elektronik gibi sayabileceğimiz pek çok marka ile seçeneklendirilmişlerdir. TopEsip 265Eg, Lnk362gn, Tny180pn gibi farklı konvektörleri, ihtiyacınız dâhilinde ve uygun fiyatlandırmaları ile Arkotek Elektronik aracılığı ile temin edebilirsiniz. Arkotek, entegre dönüştürücüler içerisinde yer alan AC DC dönüştürücüler, ara yüz entegreleri, ses entegreleri, veri dönüştürücüler, multimedya regülatörleri gibi pek çok entegre seçeneğini uygun fiyatlandırma ve farklı marka seçenekleri ile sizlere sunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.