Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

LCD Ekran Çeşitleri

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

LCD Ekran Nedir?

Açılım olarak, Liquid Crystal Display yani Sıvı Kristal Ekran,  olarak tanımlanan Lcd ekran, elektrikle kutuplanan sıvının, ışığı tek fazlı geçirmesi ile beraber, önüne eklenen bir kutuplanma filtresi sayesinde, görüntüyü gözle görülebilir kılan görüntü teknolojisine verilen addır.  Bu ekranlar, kullanımı gittikçe yaygınlaşan, hem estetik görünüm elde edilen hem de kaliteli performans sağlanan cihazlardır. Birkaç katmandan meydana gelen Lcd display cihazlar, farklı çeşitleri ile piyasada en çok tercih edilen cihazlardandır.

LCD Ekran Kullanım Alanları Nelerdir?    

Yapısı gereği, düşük enerji tüketimi sağlayan Lcd ekran çeşitleri zamanla, vakumlu floresan ekranların yerini almıştır. Başlangıçta tek renkli ve çok düşük çözünürlüklü olan sıvı kristal ekranlar, pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Hesap makineleri, cep telefonları, televizyonlar, görüntüleme cihazları, reklam panoları, prjeler gibi pek çok sektör ve alanda, ekran olarak lcd çeşitleri tercih edilmektedir.

LCD Ekran Özellikleri Nelerdir?

Lcd ekranlar, az yer kaplayan ekranlardır. Ayrıca estetik bir görünüme sahiplerdir. Enerji tüketimi düşük ekran modellerindendir. Yok denecek kadar az radyasyon yaymaktadır. Ayrıca yeni tasarımları ile oldukça hızlı görüntü değişimi sağlamaktadır. Bu lcd display ışıklı aydınlatmaları için floresan ışıkları kullanılmaktadır.

Lcd ekranları, bir araya gelen lcd panelleri oluşturmaktadır. Bu panellerse iyon katmanı tarafından şekillendirilen hücrelerin, elektrik akımıyla görüntü oluşturmasını sağlayan parçalardır. Robot projelerinde, otomasyon projelerinde, bilgisayarınızın paralel portundan panel kontrolü sağlayabilirsiniz ya da PIC mikrodenetleyiciler ile panellerin kontrolünü denetleyebilirsiniz.

Lcd panelleri 1X8, 2X8, 1X16, 2X16, 1X40, 2X40 gibi satır ve sütun sayılarına göre farklılıklar gösterebilmektedir. En kaliteli tasarımlar ve ekran özellikleri ile ihtiyacınız olan lcd ekran çeşitleri ve panelleri için güvenli alışverişin adresi Arkotek Elektroniği tercih edebilirsiniz.

Arkotek Elektrnik Lcd Ekran ve Panel Çeşitleri Nelerdir?

 TM070RDH10 grafik Lcd ekran, 2X16 yeşil Lcd panel, TC0802B 2X8 ışıklı yeşil Lcd gibi farklı pek çok lcd ekran modelini Arkotek Elektronik lcd display ürün kategorisinden temin edebilirsiniz.

LCD Diplay Fiyatları Nedir?

Arkotek Elektronik, uygun lcd ekran fiyatları, lcd panel fiyatları ile projelerinizde kullanacağınız cihazlarınızı, bütçenizi zorlamadan temin edebilme fırsatını sizlere sunmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.