Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

Sensör ve Transdüser Modelleri

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 59 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Sensör ve Transdüser

Sensör ve transdüser kavramları birlikte kullanılır ancak üstelendikleri görevler farklıdır. Tüm elektronik sistemlerde birlikte kullanılan sensör ve transdüser çeşitleri, kompleks ya da basit elektronik sistemlerin belirli bir bölümünü oluşturur. Isı, ışık, basınç ve ses fiziksel ortam değişiklikleri, sensörler tarafından algılanır.

Elektronik sistemin bağlı olduğu mekanik sistemin harekete geçmesi içinse sensör çeşitleri tarafından algılanan bilginin elektrik sinyallerine dönüştürülmesi gerekir. Bu işlemi gerçekleştiren sistemlere ise transdüser çeşitleri denir. ‘Transdüser nedir’ sorusunun en basit yanıtı bu şekilde verilebilir. Sensör ve transdüserler, çalışma mantığı olarak insan vücudunun duyu ve tepki verme mekanizmasıyla aynı mantığa sabittirler.

Sensör Çeşitleri

Sensörler ve sensör çeşitleri farklı kullanım alanlarına sahiptir. Ortak amaçları ise fiziksel ortamda gelişen değişiklikleri anbean takip etmek, elektromekanik sistemin çalışmasına yardımcı olmaktır. Cep telefonlarında, otomobil park sensörlerinde ve pencere-kapı otomasyonlarında sensörlerden yararlanılır. Bunun haricinde yangın, su baskını ya da çeşitli felaketlerin bildirilmesinde de rol alırlar.

Pek çok üretim sisteminin doğru bir şekilde çalışmasında, uçak mesafelerinin ölçümlerinde de sensörlerden aktif bir şekilde yararlanılır. Ayrıca robot teknolojisinin en vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Robotların bir çizgiyi takip etmesi, engellere çarpmaması gibi birçok durum sensörler tarafından sağlanır. Sensör fiyatları ise amacına, kullanım alanına ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Elektromekanik sistemleri çalıştırmak için kullanacağınız sensörleri Arkotek üzerinden sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.