Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Display Nedir?

Bir tür görüntüleme cihazı olan displayler, bilgisayar, telefon, tablet gibi akıllı cihazları kontrol etmek için kullanılan, komut alabilen ve yapılan işlemleri takip etme imkânı sunan görüntü cihazlarıdır. Displayler, farklı segmentlere sahiptirler. Segment sayılarına göre tercih edilirler ve bu displayler segment display adı ile bilinmektedir. 7 segment display de en çok tercih edilen segment display olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, 7 segment display nedir? Bu displaylerin kullanım alanları nelerdir?

7 Segment Display Nedir?

Displaylarda kullanılan ve rakamları oluşturan her bir LED’e, segment adı verilmektedir. Segment sayısı 7 olan displayler ise 7 segment display adı ile bilinmektedir.

Seven segment display görüntüleme elemanları, elektronik devrelerde kullanılan, LED tabanlı olup, gösterge fonksiyonu ile bilinen devre elemanlarıdır. Bu elemanlar 0’dan 9’a kadar numaralarla ve bu numaraları gösteren nokta işaretleri ile tasarlanmıştır.  

7 Segment Display Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Bu displayler, 7 adet LED ile aydınlatılır ve 7 bölümden oluşurlar, bu segmentler “a” harfi ile “g” harfi arasındaki harflerle isimlendirilirler.

Yapılarında ek olarak fazladan bir LED daha bulunmaktadır. Bu fazladan var olan LED, küsüratlı ve ondalık sayıların gösterilmesinde kullanılır.

Bu displaylerde 7 uçtan bir tanesi, ortak kontrol ucu, diğerleri ise ayrı ayrı kullanılan kontrol uçları olarak görev yapar. Bu ortak pin 7 segmentli displaylerin tipini belirlemekte etkendir. Bu displaylerin farklı çeşitleri mevcuttur. bu çeşitlerde kutup yönleri belirleyicidir.

7 Segment Display’in Kutbu Nasıl Anlaşılır?

Seven segment display elemanların kutupları ya ortak ant ya da ortak katottur. Bu displaylerin, ortak anot mu yoksa ortak katot mu olduğunu anlamanızın yolu ise yüzeylerinde bulunan renk bilgisini öğrenmektir. Eğer yüzey rengi siyah ise displayin, ortak katot, gri ise ortak anot olduğunu göstermektedir. Yüzeydeki bu renk bilgisi size yön gösterici olacaktır.

7 Segment Display Nerelerde Kullanılır?

7 segment displaylar, hayatın her alanında ve oldukça yaygın olarak kullanılan elemanlardır. Bu dispalylerden, bankalarda, hastanelerde, kurumlarda sıklıkla faydalanılmaktadır.

7 Segmentli Displaylerin Çeşitleri Nelerdir?

Hayatın pek çok alanında kullanımı yaygın olan 7 segmentli displayler farklı iki çeşit olarak üretilmektedir. Bu displaylerdeki çeşitlilik, ortak ucun toprak ya da besleme oluşu baz alınarak belirlenir. Bu dğrultuda 7 segmentli displayler, ortak anot ve ortak katot olarak ikiye ayrılırlar.

7 Segmentli Display Çeşitleri Nereden Temin Edilebilir?

Elektronik ürünlerin ana malzemeleri olan devre elemanları, jeneratörler, sensorlar, soğutucular, 7 segmentli display gibi pek çok ürünü elektronik ürün mağazalarından temin edebilirsiniz. Alışverişinizin güvenilirliği ve ekonomik fiyatlandırmaları ile Arkotek Elektronik, tercih edeceğiniz mağazalar arasında yer alırken sizlere kaliteli ve güvenli alışveriş hizmetini bir arada sunmaktadır. Marka çeşitliliği, ürün kalitesi ve uygun fiyat sunumu ile güvenli alışveriş fırsatı sunan Arkotek Elektronik, ara yüz entegreleri, direnç çeşitleri, diyotlar, LED’ler, 7 segmentli displayler gibi pek çok ürünü, sizlere uygun fiyat ve ürün çeşitliliği ile sunmaktadır.

Siz de 57mm 7segmant 1 dijit display, 37mm, 14mm, 127mm, 320mm 7 display anot ve katot display seçenekleri için Arkotek Elektroniği tercih edebilirsiniz. Arkotek Elektronik hem ortak anot hem de ortak katot seçenekleri ile müşterilerine ihtiyacı olan devre elemanlarını güvenle ve uygun fiyatlarla temin edebilme fırsatını sunmaktadır. Siz de en uygun 7 segment display fiyatları için Arkotek Elektroniği ziyaret edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.