Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 31 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

TVS Diyot Nedir?

İngilizce kelime karşılığı “Transient Voltage Suppression Diode” olan dilimize baş harflerinin kısaltması ile geçen TVS diyot, koruma amacıyla kullanılan bir diyot çeşididir. Devrelerin enerji beslemesi katına paralel şekilde bağlanan TVS diyot çeşitleri elektronik devrelerine çalışma gerilimi üzerinde bir voltaj geldiği zaman kısa devre konumuna geçer. Böylece TVS diyotlar voltajı üzerine düşürerek devreden geçen akımı kendi üzerinde absorbe etmeye yani suppression etmeye çalışır. Tüm bu süreç sonunda TVS diyotların devrede oynadıkları rol ile devrelerin yüksek voltajdan zarar görmesi engellenmiş olur.

 

TVS Diyot Özellikleri

  • TVS diyotların İngilizce karşılığı “Transient Voltage Suppression Diode” kelimelerinden oluşur. Bunun anlamı “Geçici Gerilim Bastırma Diyotu” olarak dilimizde yerini alır. Fakat bu diyotlara İngilizce kelimelerin kısaltması olan TVS adı verilmiştir.
  • Bu diyot çeşidi devre koruma elamanlarından biridir.
  • TVS diyotun görevi elektronik devrelerini yüksek voltajdan korumaktır.
  • TVS diyotlar devreden geçen akımı kendi üzerinde bastırarak ya da bir başka deyişle absorbe ederek devrenin voltaj değişikliğinden zarar görmesini önleyerek görevlerini yerine getirirler.
  • Bu diyotların kullanım alanı düşük güç tüketimi bulunan, pahalı ve hassas elektronik devreleridir. TVS diyot bu elektronik devrelerin enerji giriş katlarında kullanılan bir elemandır.
  • TVS diyot çeşitlerinin işlevlerini gerçekleştirebileceğini ölçmek için diyot testi uygulanır. Ama en sağlam yol bu diyotlara akım uygulamak ve akımı geçirip geçirmedikleri ölçmek olacaktır.

Siz de TVS diyot çeşitleri ile TVS diyot fiyatları hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.