Tüm Üyelere 1000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı
Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 24 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem
1.5KE180A DO-201 246V Clamp 6.2A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201
USD 0,17 + KDV
3,22 TL KDV
CDSOT23-SRV05-4 SOT-23/6 Vishay 15V Clamp 30A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-6
USD 0,52 + KDV
9,84 TL KDV
SMBJ24CA DO-214AA Hottech DIODE TVS 600W 24V DO-214AA SMB
USD 0,18 + KDV
3,39 TL KDV
SMBJ18A DO-214AA Hottech 600 Watts Surface MountTransient Voltage Suppressor
USD 0,14 + KDV
2,71 TL KDV

TVS Diyot Nedir?

İngilizce kelime karşılığı “Transient Voltage Suppression Diode” olan dilimize baş harflerinin kısaltması ile geçen TVS diyot, koruma amacıyla kullanılan bir diyot çeşididir. Devrelerin enerji beslemesi katına paralel şekilde bağlanan TVS diyot çeşitleri elektronik devrelerine çalışma gerilimi üzerinde bir voltaj geldiği zaman kısa devre konumuna geçer. Böylece TVS diyotlar voltajı üzerine düşürerek devreden geçen akımı kendi üzerinde absorbe etmeye yani suppression etmeye çalışır. Tüm bu süreç sonunda TVS diyotların devrede oynadıkları rol ile devrelerin yüksek voltajdan zarar görmesi engellenmiş olur.

 

TVS Diyot Özellikleri

  • TVS diyotların İngilizce karşılığı “Transient Voltage Suppression Diode” kelimelerinden oluşur. Bunun anlamı “Geçici Gerilim Bastırma Diyotu” olarak dilimizde yerini alır. Fakat bu diyotlara İngilizce kelimelerin kısaltması olan TVS adı verilmiştir.
  • Bu diyot çeşidi devre koruma elamanlarından biridir.
  • TVS diyotun görevi elektronik devrelerini yüksek voltajdan korumaktır.
  • TVS diyotlar devreden geçen akımı kendi üzerinde bastırarak ya da bir başka deyişle absorbe ederek devrenin voltaj değişikliğinden zarar görmesini önleyerek görevlerini yerine getirirler.
  • Bu diyotların kullanım alanı düşük güç tüketimi bulunan, pahalı ve hassas elektronik devreleridir. TVS diyot bu elektronik devrelerin enerji giriş katlarında kullanılan bir elemandır.
  • TVS diyot çeşitlerinin işlevlerini gerçekleştirebileceğini ölçmek için diyot testi uygulanır. Ama en sağlam yol bu diyotlara akım uygulamak ve akımı geçirip geçirmedikleri ölçmek olacaktır.

Siz de TVS diyot çeşitleri ile TVS diyot fiyatları hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.