Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

LCD Display Modelleri

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 91 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

Display Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Display, kullanılan elektronik ve akıllı cihazlarda; komut vermek, işlem yapmak, yapılan işlemi kontrol etmek üzere kullanılan elektronik ekran cihazlarına verilen addır. Bu cihazlar, günümüzde pek çok alanda, özellikle hayatımızın bir parçası olan bilgisayarlar tabletler, telefonlar gibi cihazlarda kullanılmaktadırlar. Bu ekranlar, lcd veya led ekran olarak ayrılırlar. Led ekranlar, yüksek çözünürlük ve kaliteli görünüm sağlayan ekranlardır. Lcd ekranlar ise içerisinde sıvı kristaller bulunduran ekranlardır. Her iki ekranın da kullanım alanı ve tercih edilirliği oldukça geniştir.

LCD Display Nedir?

Sıvı kristal ekran olarak da bilinen lcd ekran, elektrikle kutuplanmış olan sıvının, ışığı tek fazlı geçirmesi ve önüne eklenen bir kutuplanma filtresi sayesinde, görüntünün gözle görülebilir olmasını sağlayan ekran çeşidine verilen addır. Bu filtre, lcd görüntüleyicide parlak bir görünüm oluşmasını sağlarlar. Lcd ekranlarda, kristaller arasında, renk filtreleri yer almaktadır. Bu kristaller, ekranın mavi, kırmızı, yeşil gibi farklı renklere bürünmesini sağlarlar.

Lcd’ler farklı katmanlardan ibarettirler. Bu katmanlarsa birleşerek Lcd panel adı verilen katmanları oluşturmaktadırlar. Bu paneller, elektrik akımıyla görüntünün oluşmasını sağlarlar. Lcd çeşitleri sıklıkla kullanılmaktadır.

LCD Display Kullanım Alanları Nelerdir?

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan lcd displaylerden hayatın pek çok alnında faydalanılmaktadır.

Görüntü alabilmek için kullanılan Lcd display, hayatın hemen hemen her alanında kullanımı yaygın olan bir ekran çeşididir. Pek çok sektörde, günlük yaşam içerisinde kullanılan neredeyse tüm görüntülü sistemlerde bu ekranlardan faydalanılmaktadır. Lcd bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, telefonlar, akıllı saatler gibi kullanım alanı geniş olan pek çok cihaz lcd display ile kullanılmaktadır. Lcd ekranlar, düşük enerji tüketimi sağlarlar, bu sebeple de çok fazla tercih edilen ekranlardır. Kaliteli, performansından memnun olacağınız farklı çeşitlere sahip lcd display seçenekleri için Arkotek Elektroniğin ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

LCD Display Çeşitleri Nelerdir?

Lcd ekran çeşitleri, alfanümerik lcd ekran ve grafik lcd ekran olarak ikiye ayrılmaktadır.

Alfanümerik Lcd Ekran: Bu ekranlar üzerinde, sadece alfabe ve numara yazılmaktadır. Basit elektronik devrelerde bu ekranlardan faydalanılmaktadır. Ölçüm ya da hesaplamalar için kullanılabilecek en basit ekran modeli bu modeldir. Motor kontrol devreleri, basit elektronik devreler, anlık değer alınan bazı robot uygulanmalarında bu ekranlardan faydalanılmaktadır.

Grafik Lcd Ekranlar: Bu ekranlarla grafik tarzı görüntüler alınmaktadır. Ekran görüntüsü alınması gereken alanlarda tercih edilen ekranlardır. Televizyon ve telefon ekranları bu ekranlarla tasarlanmaktadır.

Dokunmatik özellikli lcd ekran çeşitlerinin de yer aldığı lcd ekran görüntüleyiciler için Arkotek Elektroniğin ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

2x16 yeşil lcd display, TC1601A-01xB0 1x16 lcd display, 128x64 yeşil grafik lcd display gibi farklı seçenekleri bulabileceğiniz Arkotek Elektroniğin lcd display ürün kategorisini inceleyebilirsiniz.

LCD Display Özellikleri Nelerdir?

Lcd görüntüleyiciler, çok daha ince ve hafif yapılıdır. Az güç harcayan bir oluşuma sahiptir. Görünüm olarak estetik olduğu gibi kullanım açısından da pratik ve kullanışlıdır.

LCD Display Fiyat Aralığı Nedir?

Lcd displayler, Arkotek Elektronik çatısı altında, oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Lcd fiyat aralığı 15 ile 3.000 TL bandında değişebilmektedir. Lcd ekran fiyatları, dolar bazında değerlendirilerek satışa sunulmaktadır. Piyasadaki fiyat aralığına göre, oldukça makul fiyatlarla karşılaşacağınız Arkotek Elektronik, lcd panel fiyatları ile sizlere bütçenize uygun, performansı yüksek ürün alışverişi yapabilme konforunu sunmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.