Tüm Üyelere 2000 TL Üzeri Kargo Bedava
Menü
Giriş
Şifremi Unuttum
Sepetim
Yukarı

DV Bobin Coil

Ürünleri Filtrele
Ürünleri Filtrele
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 53 ürün bulunmaktadır.
Ürün Fotoğrafı
Ürün Adı
Marka
Açıklama
Datasheet
Alt Kategori
Fiyat
İşlem

DV Bobin

Röle, elektrik sisteminde görev üstlenen ve devrenin açılıp kapanmasını sağlayan bir çeşit elektriksel anahtardır. Bu anahtarların en önemli özelliklerinden birisi farklı dalga ve frekanslardan anahtarlama yapabilmesidir. Normalde pasif halde bulunan röle çeşitleri, üzerinden akım geçmesinin ardından çalışmaya başlar. Özellikle elektrik sistemlerinin faal bir şekilde kullanılamadığı bölgelerde önemleri oldukça büyüktür. 24 V röle oldukça yaygın olarak tercih edilir. Bunun yanı sıra 12 V röle çeşitleri de farklı alanlarda kullanılır.

Röle Çeşitleri

Birçok röle çeşidi bulunmakla birlikte her rölenin her elektrik sisteminde kullanılması mümkün değildir. Bu noktada rölenin çalışacağı voltaj, sağlayacağı maksimum akım, çıkış sayısı, kontak yapısı ve montaj şekli belirleyicidir. Tüm bu etkenlerin yanı sıra su ve toz karşı dayanıklılık, titreşime dayanıklılık, rölenin kullanılacağı ortamın maksimum sıcaklığı, çalışma hızı, fiziksel boyutlarda etkili diğer ayrıntılardır.

Çift röle, içi asal gazla doldurmuş bir röle çeşidi olmakla birlikte içinde iki tane kontak bulunur. Manyetik alan etkisiyle elektrik gücünü aktarır ya da keser. Kontak röle ise içerisinde birden fazla kontak barındırır. Tek kontaklı rölelerde bir açık ve bir kapalı olmak üzere iki uç bulunur. Çift kontaklı olanlarda ise açık ve kapalı uçlardan ikişer tane yer alır. Kombi kart rölesi, ısının ya da suyun belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılmasını sağlar. Röle sayesinde kombi istenildiği ısıda ayarlanabilir. Yassı röle ve diğer tüm röle çeşitlerini, Arkotek üzerinden temin edebilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.